V dobrom aj v zlom alebo Pokiaľ nás svadba nerozdelí

“Myslíš si, že my sme sa s Adamom nikdy nepohádali? Ešte pred svadbou sme riešili či tá svadba vlastne bude. Skoro sme sa rozišli. Lenže, v živote dvoch ľudí je najdôležitejšia komunikácia. Je dôležité, aby ste sa spolu vedeli zhovárať. Raz to bude totiž to jediné, čo spolu budete robiť.”


Boli slová kamarátky, ktorá mala krátko po svadbe a ja som riešila inú otázku, ale v podstate podobnú. Tri mesiace pred svadbou premýšľam, či to bolo/ bude správne rozhodnutie.


Čo sa stalo? Kde je radosť, nedočkavosť, nadšenie? Takto som si to aspoň predstavovala. Takto som si myslela, že to raz bude vyzerať, keď budem konečne plánovať ten náš veľký deň.

Milujem svadby. Milujem prípravu výzdoby, výber kvetov, sviečok, doplnkov. Jednoducho, milujem každý detail, ktorý má so svadbou čo-to spoločné. Riešiť kde čo bude položené, ako to bude, kto kde a s kým bude sedieť (pre pokojný priebeh svadby, lebo veď rodinné vzťahy) 🙂.


Potom sa kochať tým, keď je výsledok práce viditeľný, hotový. Zapáliť sviečky, vziať do rúk foťák a všetko to zdokumentovať. 


Alebo byť s mladými ľudmi, ktorí sa pripravujú na svoj veľký deň, od začiatku. Zúčastniť sa príprav, vidieť obliekanie, príchod ženícha, emócie v kostole či na obrade, a potom sledovať radosť a zábavu na hostine. Toto neopakovateľné čaro zachytávať do nezmazateľných spomienok na fotografiách. Skrátka, svadby milujem. Až na tú svoju …


Stres, či bude všetko v poriadku, či sa všetko stihne, či prídu ľudia, ktorí sú pozvaní, či to nikto nepreženie s alkoholom, aj to, či to všetko zvládneme finančne . . . 

Sen väčšiny žien
zdroj: atelierdominika.sk

A ešte niečo. Kde je tá romantika pred svadbou, kde sú dlhé večery pri víne a rozhovory o tom, aké to celé bude. Kde sú pekné vyznania, dôkaz, že sa na ten veľký deň teší aj on? Alebo je svadba skutočne deň iba pre nás ženy?! A pre chlapov nutné zlo, ktoré chcú mať čím skôr za sebou?


Neviem Vám, ale mieša sa to vo mne ako kurací vývar, ktorý budeme práve na našej svadbe podávať. Aspon niečím som si istá 😉


Doplnenie – päť mesiacov po svadbe


Nakoniec to bol najúžasnejší deň (hneď po tom prvom úžasnom, keď sme sa stali rodičmi). A stačilo na to tak málo. Už nič neriešiť, len si vychutnávať. Nechať veci plynúť a spoliehať sa na to, že rok  (alebo akýkoľvek iný čas) príprav sa niekde odzrkadliť musí. Samozrejme, našlo sa pár nevydarených drobností, ale v porovnaní s tými krásnymi vecami, zážitkami a pocitmi ich bolo minimum. 


Preto, milé budúce nevesty, či už si plánujete celú svadby samy, prípadne len výzdobu alebo to nechávate všetko na profesionálov – na jedno nezabúdajte. Je to veľký deň Vás dvoch. Užite si ho najviac ako budete vedieť. Nech sa deje čokoľvek, podstatou ste vy dvaja. 
A ten život, ktorý začne po svadbe … ale o tom nabudúce.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *