Je svadobný deň záležitosťou žien a pre mužov len nutným zlom? A je vlastne dôležitý každý detail svadby alebo viac záleží na tom, čo príde po nej? 

Komunikácia

„Myslíš si, že my sme sa s Adamom nikdy nehádali? Ešte pred svadbou sme riešili či tá svadba vlastne bude. Skoro sme sa rozišli. Lenže, v živote dvoch ľudí je najdôležitejšia komunikácia. Je dôležité, aby ste sa spolu vedeli rozprávať. Raz to bude totiž to jediné, čo spolu budete robiť“ 

Boli slová kamarátky, ktorá mala krátko po svadbe a ja som riešila inú otázku, ale v podstate podobnú. Tri mesiace pred svadbou premýšľam, či to bude správne rozhodnutie. 

Čo sa stalo? Kde je radosť, nedočkavosť, nadšenie? Takto som si to aspoň predstavovala. Takto som si myslela, že to raz bude vyzerať, keď budem konečne plánovať ten náš veľký deň.

Svadba

Milujem prípravu výzdoby, výber kvetov, sviečok, doplnkov. Jednoducho každý detail, ktorý má so svadbou čo-to spoločné. Riešiť kde čo bude položené, ako to bude ladiť, kto kde a s kým bude sedieť (pre pokojný priebeh svadby, lebo veď vzťahy) … 

Potom sa radovať, keď je výsledok práce viditeľný, hotový. Zapáliť sviečky, vziať do rúk foťák a všetko to zdokumentovať. 

Alebo byť s mladými ľuďmi, ktorí sa pripravujú na svoj veľký deň, od začiatku. Sledovať prípravy, obliekanie, príchod ženícha, kostol, a potom sledovať radosť a zábavu na hostine. Toto neopakovateľné čaro zachytávať do nezmazateľných spomienok na fotografiách. Skrátka, svadby milujem … Až na tú svoju.

Stres, či bude všetko v poriadku, či sa všetko stihne, či prídu ľudia, ktorí sú pozvaní, či to niekto nepreženie s alkoholom, aj to, či všetko zvládneme finančne. 

Pre koho je svadba?

A ešte niečo. Kde je tá romantika pred svadbou, kde sú dlhé večery pri víne a debaty o tom, aké to celé bude. Kde sú pekné vyznania, dôkaz, že sa na ten veľký deň teší aj on?

Alebo je svadba fakt deň iba pre nás, ženy?!  

A pre chlapov nutné zlo, ktoré chcú mať čím skôr za sebou? 

Neviem Vám, ale mieša sa to vo mne ako kurací vývar, ktorý budeme na svadbe podávať . . . Aspoň niečím som si istá ?

Doplnenie – po svadbe

Nakoniec to bol najúžasnejší deň v našich životoch (hneď po tom prvom úžasnom, keď sme sa stali rodičmi). A stačilo na to tak málo. Už nič neriešiť, len si to vychutnávať. Nechať veci plynúť a spoliehať sa na to, že ten čas príprav sa niekde odzrkadliť musí. Samozrejme, našlo sa pár nevydarených drobností, ale v porovnaní s tými krásnymi vecami, zážitkami a pocitmi to bolo zanedbatelné. 

Svadba je hlavne o vás dvoch

Preto, milé budúce nevesty, či už si plánujete celú svadby samy, prípadne len výzdobu alebo to necháte všetko na profesionálov – na jedno nezabúdajte: je to veľký deň Vás dvoch. Užite si ho najviac ako budete vedieť. Nech sa deje čokoľvek, podstatou ste Vy dvaja. 

A ten život, ktorý začne po svadbe … ale o tom nabudúce ?

Dominika

Ak chcete vedieť viac ohľadom svadobného fotenia, kontaktovať ma môžete TU:

Ak Vás zaujímajú moje svadobné baličky, info nájdete TU: