O mne

“Ak chcete niečo zmeniť, tvorte”.

Ako som sa dostala k vytvoreniu tejto stránky? Prečo spojenie fotografie, kvetov a písania? A ako mi dcéra skrížila plány v štúdiu na vysokej?

V mladosti som túžila študovať na strednej škole fotografovanie. Vyššia sila (rozumej mama) zasiahla a moje kroky smerovali na školu poľnohospodársku a odbor záhradníctvo. Dnes som jej za toto rozhodnutie vďačná.

Autoportrét: Dominika Hrnčiříková

Počas školy som si našla brigádu v kvetinárstve a tu som zasadila semienko svojej ďalšej záľube. Po úspešnom ukončení strednej školy som rok pracovala v kvetinárstve. Hlásila som sa síce na vysokú ekonomickú, kam som sa našťastie (nie že by sa mi nechcelo študovať, ale táto prihláška bola doslova o tom, len aby som nejakú podala) nedostala, hoc na odvolanie by to asi vyšlo. Ale som zástancom toho, že všetko sa deje tak ako má.

Popri práci v kvetinárstve som mala konečne viac času na fotenie, ale aj na čítanie a už netuším aká kniha to bola, ale hlavná hrdinka v nej študovala žurnalistiku. Celkom ma to zaujalo, tak reku, poďme s prihláškou na vysokú do Nitry.

Milujem kvety a prácu s nimi.

Prijímačky som tentokrát opäť nedala, ale bola tu možnosť odvolania a hlásenia sa na externú formu štúdia. Keďže prijímacie skúšky som robila na dennú. Joooj, to bolo radosti, keď som si na stránke školy prečítala, že som prijatá.

Externé štúdium malo obrovskú výhodu – mohla som aj naďalej pracovať. Vyskúšala som aj iné zamestnania od čašníčky, po rôzny multi level marketing. Chcela som to skúsiť aj ako finančný poradca alebo realitný maklér. Pochopila som, že tadiaľto cesta nevedie. Aspoň nie tá moja.

Semestre ubiehali jeden za druhým, až sme sa dopracovali k štátniciam, ktoré som nedala na prvýkrát. Teda ostala mi jedna skúška. Dosť ma to dostalo, pretože som kvôli tomu nemohla pokračovať v Žiline na médiamatike. Opäť som sa snažila aj cez smútok presvedčiť, že všetko sa deje tak ako má a všetko má nejaký hlbší význam. Aj neúspešná štátnica z dejín žurnalistky mala.

Promócie na UKF v Nitre 2017

Na opravnú skúšku som musela čakať rok. A že to bol veľmi zaujímavý rok. Počas tohto roka som otehotnela. Na bábätko sme sa s priateľom veľmi tešili. Keby som pokračovala v škole, toto by sa nestalo (aspoň nie plánovane, ako tomu bolo teraz 🙂 )

Máj 2017 bol pre mňa náročným, ale zároveň úžasným mesiacom. Pretože som prežila hneď dva pôrody. Ten prvý 4. mája, keď prišla na svet naša krásna dcérka Terezka. A potom na konci mája, keď sa mi konečne podarilo úspešne dokončiť bakalára.

Konečne prišiel vytúžený voľný čas na fotenie, aj keď, pri malej ho doteraz nebolo nikdy nejako extrémne veľa (tento článok píšem, keď má 8 mesiacov a som zvedavá, čo to bude o rok 🙂 )

Času je koľko je. Jedno je však isté, nemáme len úžasnú dcéru, ale ja aj krásnu modrookú modelku. Fotografovaniu sa ale venujem viac ako kedykoľvek predtým. Nedokážem sa však vzdať ani kvetov, jednoducho to nejde.

Naša malá princezná

A tak vznikla aj táto stránka, možno trochu netradičná, ale o to zaujímavejšia. Pretože zatiaľ nepoznám žiadneho fotografa alebo fotografku, ktorí by urobili výzdobu na nejakej oslave, svadbe alebo stužkovej a následne by tie akcie aj nafotili.

Tiež je fajn, že keď aranžujem nejakú kyticu, prípadne vianočné dekorácie, mám z nich radosť trikrát – keď ich dekórujem, keď si ich fotím a následne keď nimi urobím niekomu radosť 🙂

Jednoducho, kreativita je moje druhé meno. A z práce, resp. z výsledných aranžmánov či fotografií mám radosť predovšetkým vtedy, keď nimi poteším aj ostatných.

Moja motivácia. Moja rodinka. Moje všetko.