Kreativite sa medze nekladú

Čo si predstavíte pod slovom ateliér? V spojitosti s fotografovaním to bude zrejme fotoštúdio. Je to celkom logické.


Pri mne sa tá logika trošku vytráca. Aj keď sa táto stránka volá Ateliér Dominika, paradoxom je, že žiadny ateliér,  štúdio, ktoré si každý predstaví nemám. Aspoň zatiaľ nie.

A pritom mám tých ateliérov hneď niekoľko. Ako je to možné?

Som človek, ktorý sa nevenuje len jedinej veci, teda nemám jedinú aktivitu, záľubu. Samozrejme, fotím. Teda, aspoň sa snažím 🙂 Učím sa a snažím sa posúvať, ako to len ide.

Ale okrem toho milujem kvety, prácu s nimi, aranžovanie, dekorovanie, viazanie a predovšetkým milujem svadobné výzdoby. Takže, to je môj ateliér vždy tam, kde sa dvaja zamilovaní rozhodnú osláviť svoj veľký deň. Je to miesto konania svadby. Prípadne ak vyrábam dekorácie pre nejakú oslavu, vtedy je môj ateliér v mieste konania tejto akcie.

Nedávno, pri tvorbe vlastného svadobného oznámenia, som objavila čaro v grafike. Teda opäť to má čo do činenia so svadbou. Svadobné oznámenia sú taktiež niečím, pri čom môžem popustiť uzdu svojej fantázie. Vtedy je môj ateliér doma pri počítači, alebo všade tam, kde sa dá pracovať na notebooku a vytvárať originálne svadobné oznámenia.

A aby som nezabudla. Áno, aj fotím. A ateliér mám všade navôkol. Ten najkrajší ateliér je vonku v prírode, kde sa medze nekladú, hranice neexistujú a scéna môže vyzerať zakaždým úplne inak. Tiež je všade okolo nás množstvo krásnych budov, stavieb a iných miest, kde vznikajú nádherné fotky. Koniec-koncov, aj v pohodlí každého domova môžu vzniknúť krásne fotografie do rodinného albumu alebo do rámčeka na stenu.

Takže ateliér podľa môjho chápania? Je to proste miesto nabité kreativitou. A môže sa nachádzať kdekoľvek. No vždy tam, kde je priestor a chuť na novú tvorbu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *